czwartek, 10 listopada 2016

Pomysł na szybki obiad


Niekiedy mamy bardzo mało czasu, by przygotować obiad. Wtedy warto mieć pod ręką kilka przepisów na proste i szybkie dania, które z pewnością posmakują całej rodzinie - również wybrednym małym niejadkom.
zapiekanka w formie na czarnym tle

Jednym z najszybszych i najsmaczniejszych dań jest zapiekanka ziemniaczana z kurczakiem. Jej główną zaletą jest możliwość przygotowania jej z pozostałości obiadu z poprzedniego dnia. Wystarczy dzień wcześniej ugotować więcej ziemniaków oraz zaopatrzyć się w pierś z kurczaka. Jeśli nie mamy piersi z kurczaka, do zapiekanki ziemniaczanej możemy użyć resztek mięsa z pieczonego kurczaka lub drobiowej wędliny.
Zapiekanka ziemniaczana z dodatkiem kurczaka piecze się około 20-30 minut. Jej przygotowanie zajmuje nam natomiast jedynie tyle, ile trwa krojenie oraz ewentualne podsmażanie składników. Danie to jest więc bardzo szybkie, a jego efekt powala na kolana.

Zapiekanka ta jest nie tylko smaczna, pożywna i łatwa w przygotowaniu - jest to również idealne danie dla oszczędnych. Robiąc zapiekankę unikamy wyrzucania żywności. Możemy do niej wykorzystać niemalże wszystkie resztki warzyw, mięs i serów, jakie znajdziemy w swojej lodówce. Danie to może być więc ciekawą odmianą od przyrządzanej w takiej sytuacji pizzy, zupy czy gulaszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz