czwartek, 25 lutego 2016

Jak wykorzystać resztki z lodówki? Sałatka albo zupa-krem

Tanie gotowanie
Niewielu z nas może pochwalić się tym, że umie kupić dokładnie tyle produktów spożywczych, ile zdąży zużyć. Zazwyczaj kończy się to tym, że część rzeczy po prostu ląduje w koszu – i to w momencie, kiedy o swojej nieświeżości informują nas już przykrym zapachem czy zmianą koloru. A przecież, jeśli odpowiednio wszystko zaplanujemy, niektóre z tych produktów można w odpowiednim momencie zamrozić, a z innych przygotować pyszne dania!


Najprostszym sposobem, aby kreatywnie wykorzystać owoce, warzywa, sery, wędliny oraz resztki potraw mięsnych czy rybnych jest sałatka. Jeśli połączysz składniki z odpowiednim sosem i świeżą, chrupiącą sałatą – niemal wszystko będzie smakowało dobrze.

A jeśli wolisz ciepłe danie, przygotuj makaronową zapiekankę. Inną doskonałą metodą jest ugotowanie zupy-kremu. Wystarczy, że do wrzącej wody wrzucisz wybrane warzywa z dodatkiem kostki oraz uzupełnisz ulubionymi przyprawami. Na koniec wszystko zmiksujesz blenderem i dodasz jogurtu lub śmietany. Aby uczynić zupę-krem bardziej wykwintną i móc ją podać podczas kolacji z przyjaciółmi czy dalszą rodziną, warto dodać do niej sera pleśniowego i udekorować ulubionymi ziołami!

Trzecim sposobem na wykorzystanie resztek jest przygotowanie zapiekanki. Do resztek warzyw, mięsa, wędlin dodaj sos, posyp startym serem żółtym i gotowe!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz